Urnik
Sreda, 27. februar

16.30  ► Moderna galerija
SKUPNOST EMANCIPIRANIH TELES: METODOLOGIJE BELEŽENJA SLOVENSKIH AVTORIC SODOBNEGA PLESA 1 • predstavitev knjige • izdajatelj: Emanat
Knjigo bosta predstavili urednici: Andreja Kopač in Maja Šorli
DAN, NOČ + ČLOVEK = RITEM: ANTOLOGIJA SLOVENSKE SODOBNOPLESNE PUBLICISTIKE 1918–1960 • predstavitev knjige • urednica zbirke: Amelia Kraigher, urednik pri založbi Maska: Gregor Moder; izdajatelji: Maska, Nomad Dance Academy Slovenia, JSKD
Knjigo bo predstavil urednik: Rok Vevar
→ DSPS 25+ 
predstavitev posebne številke revija Maska ob 25. obletnici Društva za sodobni ples Slovenije • urednice številke: Andreja Kopač, Alja Lobnik, Pia Brezavšček • Izdajatelj: Maska in DSPS
Dvojezično številko bodo predstavile njene urednice: Andreja Kopač, Alja Lobnik, Pia Brezavšček

Vstop prost

19:00  ► Moderna galerija
→ Umetniško vodenje otvoritve: Andreja Rauch Podrzavnik
TRAJANJE – MINEVANJE in video skica 25 DSPS
Produkcija: Zavod Federacija v sodelovanju z MG+MSUM
PODELITEV NAGRADE KSENIJE HRIBAR ZA ŽIVLJENJSKO DELO

Vstop prost

21.30  ► Klub Gromka, Metelkova mesto
Urška Vohar (Matilda Buns): TATOVI PODOB PREDSTAVLJAJO: MATILDA IN NJENE ŽEMLJICE 
Produkcija: Emanat
Partnerji: Klub Gromka in Mesto žensk

Četrtek, 28. februar

11.00  ► Cankarjev dom | Klub Lili Novy
IZOBRAŽEVANJE NA PODROČJU SODOBNEGA PLESA: POTENCIALI IN NUJNI UKREPI • okrogla miza • sodelujoči: Dorota Sosnowska (Univerza v Varšavi, Poljska), Maja Delak (SVŠGUGL, Slovenija), Nina Meško (JSKD, Slovenija), Nataša Bucik (Ministrstvo za kulturo RS, Direktorat za ustvarjalnost) • moderira: Andreja Kopač

Dogodek bo potekal v angleščini
Vstop prost

17.00  ► Center kulture Španski borci
Jurij Konjar, Andreja Podrzavnik, Jaka Šimenc, Blaž Celarec: ČETRTEK OB PETIH
Produkcija: samoprodukcija umetnikov
 
19.00  ► Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana
Matija Ferlin: STAGING A PLAY: ANTIGONA
Produkcija: Emanat, Matija Ferlin
Koprodukcija: Mediteranski plesni center Svetvinčenat
Partnerji: Bunker/SMEEL, INK – Mestno gledališče Pulj

20:30  ► Cankarjev dom | Linhartova dvorana
Žigan Krajnčan, Gašper Kunšek, Jan Krmelj: CHORUS
Produkcija: CUK Kino Šiška, Exodos Ljubljana
Koprodukcija: Alien Express, Plesna šola Urška, Urban Roof

22:00  ► Cankarjev dom | Štihova dvorana
Urša Sekirnik: RADIO HIT
Produkcija: KUD NUM
Koprodukcija: Antic Teatre – Espai de Creacio, Barcelona

Petek, 1. marec

11.00  ► Cankarjev dom | Klub Lili Novy
INSTITUCIONALIZACIJA SODOBNEGA PLESA: NADALJNJI KORAKI • okrogla miza • Sodelujoči: Ivana Ivković (dramaturginja in članica BADCo, Zagreb, Hrvaška), Claire Verlet (Theater de la Ville, Pariz, Francija), Rainer Hofmann (Spring Performing Arts Festival, Utrecht, Nizozemska), Kira Kirsch (umetniška vodja BRUT, Dunaj, Avstrija), Rok Vevar (publicist in teoretik, Slovenija), Mateja Demšič (vodja oddelka za kulturo pri MOL, Slovenija) •  Moderira: Pia Brezavšček
Dogodek bo potekal v angleščini
Vstop prost

16:00   ► Plesni Teater Ljubljana *
→ Ana Romih in Beno Novak: KONCERT TELESA
Produkcija: KUD Qulenium Ljubljana
Koprodukcija: KD Qulenium Kranj, SVŠGUGL, Ljubljana
→ Veronika Valdes: ZAKLENJENO
Produkcija: JSKD in Plesni studio Intakt

* Dve predstavi za ceno ene vstopnice

18:00  ► Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana
Leja Jurišić, Marko Mandić: SKUPAJ
Produkcija: Pekinpah, Via Negativa
Koprodukcija: CUK Kino Šiška

Sobota, 2. marec

11:00 ► Cankarjev dom | Dvorana M3 
NOVI EKSPRESIONIZMI? TENDENCE V SLOVENSKEM SODOBNEM PLESU • diskusijski dogodek • pogovor z ustvarjalci predstav tekmovalnega programa 9. Gibanice • udeleženci: Urša Sekirnik; Leja Jurišić in Marko Mandić; Ana Romih in Beno Novak; Veronika Valdes; Irena Tomažin; Maša Kagao Knez; Žigan Kranjčan; Jurij Konjar; Snježana Premuš in Rok Vevar; Matija Ferlin • moderatorka: Alja Lobnik

Dogodek bo potekal v angleščini
Vstop prost

16:00  ► Cankarjev dom | Linhartova dvorana 
Snježana Premuš, Rok Vevar: POÍESIS SEBSTVA 
Produkcija: Zavod Federacija
Koprodukcija: Bunker
Rezidenca 2016: Tanzfabrik Berlin

18:00  ► Plesni Teater Ljubljana
Maša Kagao Knez: KONCERT ZA MAM
Produkcija: Studio 25 
Koprodukcija: KUD Baobab, Plesni Teater Ljubljana, SPD Rož
Partner: Mediteranski plesni centar Svetvinčenat

20:00  ► Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana
Irena Tomažin Zagoričnik: MES(T)O GLASU
Produkcija: Emanat
Koprodukcija: Zavod Sploh
Partner: Bunker/SMEEL

21:30  ► SLOVESNA PODELITEV NAGRAD GIBANICE 2019 IN NAGRAD KSENIJE HRIBAR 
Izdelava spletnih strani Normstudio.si