URNIK
GIBANICA 2017
Ljubljana • 8.-11. 3.


Sreda, 8. marec
16.00 – 19.00 ► Muzej sodobne umetnosti Metelkova
Mateja Bučar: ON(THE)LINE ● Društvo umetnikov Slovenije (DUM) → gibljiva skulptura  • vstop prost, kadarkoli med 16. in 19. uro
19.00 ► Muzej sodobne umetnosti Metelkova → SLAVNOSTNA OTVORITEV IN PODELITEV NAGRADE KSENIJE HRIBAR ZA ŽVILJENJSKO DELO 2017, KI JO PREJME NEJA KOS


Četrtek, 9. marec
16.00 – 18.00 ► Muzej sodobne umetnosti Metelkova
Mateja Bučar: ON(THE)LINE ● Društvo umetnikov Slovenije (DUM) → gibljiva skulptura  • vstop prost, kadarkoli med 16 in 18 uro
10.00 – 12.00 ►Cankarjev dom I Klub Lili Novy
DOSJE O: “SODOBNOST” V SODOBNEM PLESU
DOSJE O št.1: Odprto delo in improvizacijske oblike plesa; partiture, naloge, principi, izhodišča  → diskusijski dogodek; sodelujejo: Rok Vevar, Pia Brezavšček, Nika Leskovšek, Samo Oleami
17.00 ►Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana
Teja Reba: DELO IZ LJUBEZNI [MADE WITH LOVE] ● Maska Ljubljana
19.00 ► Center kulture Španski borci
Žigan Krajnčan in Gašper Kunšek: NEIMENOVANO ● JSKD in Plesni Studio Intakt
21.00 ►Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana
Snježana Premuš: FIZIČNE MANIFESTACIJE ● Zavod Federacija


Petek, 10. marec
10.00 – 12.00 ►Cankarjev dom I Klub Lili Novy
DOSJE O: “SODOBNOST” V SODOBNEM PLESU
DOSJE O št. 2: Razširjene oblike plesne koreografije; od predstave k plesnemu delu → diskusijski dogodek; sodelujejo: Maja Šorli, Alja Lobnik, Nenad Jelesijević, Andreja Kopač, Jasmina Založnik
14.00 ►Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija (SVŠGL)
Pred-premiera '17: TEMA IN VARIACIJA → letna produkcija
17.00 ►Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana
Kaja Lorenci: MORDA NA VIDEZ KDAJ KOT VSI LJUDJE ● Emanat
19.00 ►Plesni Teater Ljubljana
Dagmar Dachauer: WUNDERBARE JAHRE / ČUDOVITA LETA ● Plesni Teater Ljubljana
21.00  ► Cankarjev dom I Linhartova dvorana
Leja Jurišić in Teja Reba: IDEAL ● Bunker, Pekinpah


 Sobota, 11. marec
11.00 ►Cankarjev domôKlub Lili Novy
KURATORSKE PRAKSE → okrogla miza; gostje: Ivana Ivković, Angela Glechner, Kris Nelson, Eddie Nixon; moderira: Rok Vevar
17.00 ►Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana
Matija Ferlin: STAGING A PLAY: STEKLENA MENAŽERIJA ● Emanat
19.00 ► Cankarjev dom I Linhartova dvorana
Magdalena Reiter: OBLIKE RAZDALJE ● Zavod Mirabelka
20.10 ► Cankarjev dom I Dvorana Duše Počkaj
Janša, Narat, Preda, Tomažin: ZRAKA! ● Maska Ljubljana
21.30 ►Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana
SLOVESNA PODELITEV NAGRAD GIBANICE 2017 IN NAGRAD KSENIJE HRIBAR
Voditelja: Uroš Kaurin in Vito Weis 



Predstave pričenjamo točno!
Izdelava spletnih strani Normstudio.si