Gibanica 2013




Izbrane predstave za 6. festival Gibanica – sodobna plesna platforma

Gibanica, ki od leta 2003 bienalno streže z naborom najboljših sodobno-plesnih izdelkov domačih producentov, bomed 21. in 23. februarjem 2013 v prestolnici zasedla Staro mestno elektrarno – Elektro Ljubljana, Cankarjev dom, Plesni teater Ljubljana ter Španske borce.

Tričlanska žirija v sestavi: Mateja Bučar, Pia Brezavšček in Klaus Ludwig je izmed 41 prispelih prijav izbrala 8 predstav v glavni program ter 3 predstave v dodatnega.

Zgoščen prikaz plesne ustvarjalnosti na Slovenskem, ki ga ponuja Gibanica, bo tudi tokrat dragocena informacija tako za vabljene tuje selektorje kot za domače občinstvo.

Utemeljitev komisije:
"Letošnja komisija se je odločila, da bo podprla glede na prispele prijave, dela, ki na ekspliciten način razmišljajo o gibu in formi ter se z njimi v delih tudi ukvarjajo in, ki hkrati v tem nakazujejo neko svojo smer, kar se nam zdi  pomembno za razvoj sodobnega plesa pri nas.
Predstave, ki smo jih prepoznali kot takšne vsaj v nekaterih segmentih, smo izbrali v tokratni  glavni program, ki kaže na neko konceptualno celoto. Poleg tega je komisija predlagala nekaj del, ki izkazujejo svojo kvalitativno raven zaradi  zelo različnih momentov ali konstant v njihovem delu (kar predstavlja drugačen pogled s strani komisije) v dodatni program.«

 
Uradni program

Drugi sočasno
Matija Ferlin

Dvojnik
Snježana Premuš 

are made of this / soiztega
Dragana Afirević

Balet upora
Leja Jurišić in Petra Veber

Zelo okusen zalogaj
 Cristina Planas Leitão, Jasmina Križaj

Zven telesne tišine
Kaja Lorenci in Ivan Mijačević

Transland
Magdalena Reiter

Neavtorizirano
Kolektiv Federacija
Dodatni program

OTTETTO (8 nihajev za njegovo visokost) 
Iztok Kovač

Eden
Mala Kline

Sramota
Maja Delak
 
................................................................................................

Izvršna produkcija Executive production: Društvo za sodobni ples Slovenije

Partnerji festivala / Partners of the festival: Cankarjev dom, Zavod bunker, Plesni Teater Ljubljana, Zavod Vitkar, Zavod En-Knap, Zavod Exodos, Fičo Balet , Center urbane kulture Kino Šiška, Društvo umetnikov DUM, Zavod federacija, Zavod Flota, Zavod Maska Ljubljana, Plesna izba Maribor, Zavod Emanat, Javni sklada RS za kulturne dejavnosti, Plesni studio Intakt, Zavod Sploh, društvo Pekinpah, Staragara, E.P.I. Center

Projekt omogočajo Project is made possible by:  Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport RS, Mestna občina Ljubljana, Cankarjev dom, Plesni Teater Ljubljana, Bunker / Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana, Španski borci – center kulture, atrij ZRC, Ministrstvo za pravosodje in javno upravo, Penero – Peter Lahajnar s.p., Mladina, Radio Študent, Slaščičarna Domača peka, Hotel Park, Ptujska klet, Cockta, Tiha
Izdelava spletnih strani Normstudio.si